Kdo vyhrál křišťálovou popelnici?

V rámci konference Odpady a obce byly vyhlášeny výsledky celostátní soutěže obcí "O křišťálovou popelnici" za rok 2011. Ceny předali zástupci autorizované obalové společnosti EKO-KOM, která je vyhlašovatelem soutěže.

V letošním VIII. ročníku soutěže se na prvním místě umístil Vimperk, který si odnesl putovní Křišťálovou popelnici, na které je vybroušeno jeho jméno. Zástupcům města byl předán šek na 150 tisíc korun. Druhé místo získalo město Jeseník, které obdrželo 100 tisíc korun a třetí příčku obsadilo město Sedlčany. Šek pro ně měl hodnotu 70 tisíc korun. Obě obce byly odměněny také menšími křišťálovými popelnicemi.

Místostarostka Vimperka Jaroslava Martanová při předávání řekla: „První místo je výsledkem dobré práce občanů města. Zároveň je to závazek do letošního roku 2012“. Vedoucí odboru životního prostředí Josef Kotál ji doplňuje: „Ocenění si velmi vážím, neboť nám potvrzuje, že odpadové hospodářství našeho města je na vysoké úrovni a jdeme správným směrem.“


V loňském roce získala prvenství obec Říčany, na druhém místě byla Olomouc, a jako třetí se umístila obec Zruč-Senec.

V soutěži jsou obce hodnoceny podle dosažených výsledků v oblasti nakládání s komunálním odpadem, míry aktivity, ale i komplexnosti hospodaření včetně informování občanů o způsobech nakládání s jednotlivými druhy odpadů. Hodnocení obcí se provádí především na základě údajů poskytovaných obcemi systému EKO-KOM v rámci jejich pravidelného výkaznictví a do soutěže jsou automaticky zařazeny všechny obce, které jsou do tohoto systému zapojeny.

V letošním roce se do finálového kola probojovala tato města a obce: Litomyšl, Vimperk, Uherské Hradiště, Bílovec, Týniště nad Orlicí, Sedlčany, Nové Město na Moravě, Říčany, Český Brod, Olomouc, Milevsko, Černošice, Jeseník a Lomnice nad Popelkou.

 

Šárka Nováková
EKO-KOM, a. s.

Křišťálovou popelnici za nejlepší dosažené výsledky v oblasti nakládání s odpady si letos odnesl Vimperk. Ocenění převzala místostarostka Vimperka Jaroslava Martanová a vedoucí Odboru životního prostředí Josef Kotál.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *