Kanálové mříže z recyklovaných pneumatik

Společnost RPG Recycling z Uherského Brodu, která se zabývá výrobou pryžové drtě ze starých pneumatik, začala pryžový granulát používat i k výrobě kanálových mříží a vpustí. Pryžové kanálové mříže a kryty chce testovat Ředitelství silnic Zlínského kraje, řekl ČTK výkonný ředitel RPG Recycling Petr...

Společnost RPG Recycling z Uherského Brodu, která se zabývá výrobou pryžové drtě ze starých pneumatik, začala pryžový granulát používat i k výrobě kanálových mříží a vpustí. Pryžové kanálové mříže a kryty chce testovat Ředitelství silnic Zlínského kraje, řekl ČTK výkonný ředitel RPG Recycling Petr Sadovský.

Výrobky jsou rozměrově shodné a zaměnitelné s dosud vyráběnými typy litinových mříží. K výrobě jedné kanálové mříže nebo poklopu je zapotřebí pěti až šesti kusů ojetých a vyřazených pneumatik.

Pryžové mříže jsou sice levnější než plastové, ale litinové se naopak dají pořídit za cenu nižší, což záleží na konkrétním výrobci či dodavateli. Podle výkonného ředitele RPG Recycling Petra Sadovského velkou předností pryžových mříží je „tichost v provozu“. „Díky tomu jsou tyto kanály velmi vhodné do objektů jako nemocnice, obytné zóny a podobně. Zmínit mohu i odolnost vůči mrazu a solím na cestách,“ dodal Sadovský.

RPG Recycling za rok zpracovává až 25 000 tun pneumatik.

Podnik již prodal několik tisíc kusů. Největšími odběrateli kanálových mříží z pneumatik jsou převážně správy a údržby silnic ze severní Moravy, Brna a Plzeňského kraje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *