Autor
Kategorie:
Praxe

Jubilejní kongres v Luhačovicích

Již podvacáté se v září tohoto roku sejdou odborníci na mezinárodním kongresu a výstavě Odpady - Luhačovice 2012.

Akce patří mezi největší odborné akce pořádané v České republice, a také má velmi dlouhou tradici – letos se odborníci sejdou v Luhačovicích už po dvacáté. První ročník se konal v roce 1993 jako mezinárodní odborný seminář „Separace domovního odpadu v praxi“. Dnešní název nese kongres od roku 1995.

V roce 1998 byl zahájen program prezentace zemí z Evropské unie i zámoří, kde jejich zástupci seznamovali účastníky kongresu s technologiemi, postupy, výrobky, platnou legislativou a zkušenostmi. Postupně se tak prezentovalo Švédsko, Francie, Německo, Itálie, Velká Británie, Kanada a Čína. Kongresu se za deset let účastnilo přes 4500 účastníků a kolem 1500 odborných firem.


POZDRAVY MINISTRŮ

Letošní ročník začne neformálně již v pondělí 10. 9. přivítáním prvních návštěvníků a přátelským posezením, včetně občerstvení. Naplno se program rozběhne v úterý 11. 9. U příležitosti dvacátého výročí jeho pořádání přijdou účastníky pozdravit bývalí ministři životního prostředí – Libor Ambrozek, Martin Bursík a František Benda – a také ředitelé odboru odpadů Bohumil Beneš, Zdeňka Bubeníková, Alois Kopecký, Leoš Křenek a Vlastimila Mikulová.

Přednášky následované diskusí se budou týkat energetického využití odpadů a biomasy, novely zákona o obalech a věcného záměru MŽP k poplatkům za ukládání odpadů.

Odpolední program bude zahájen slavnostním vyhlášením XIV. ročníku „Ceny Karla Velka 2012“. Panelovou diskusi, při níž zúčastnění ministři a ex-ředitelé odboru odpadů zhodnotí vývoj odpadového hospodářství za posledních dvacet let, bude moderovat poslanec Mgr. Tomáš Úlehla.

Třetí den kongresu (středa 12. 9.) zahájí prezentace University J. E. Purkyně v Ústí n. L. Fakultu životního prostředí, která letos rovněž slaví dvacáté výročí vzniku, představí Ing. Miroslav Richter, PhD. Možnosti odborné výuky v oblasti odpadového hospodářství bude prezentovat Ing. Věra Kreníková a o využití biomasy pohovoří Ing. Jindřich Šulc, CSc. program doplněí několik přednášek a prazentací odborných firem z oblasti odpadového hospodářství. Druhá panelová diskuse, která proběhne ve středu odpoledne, bude mít jako téma úroveň výuky v oblasti ŽP na vysokých školách a energetické využití odpadů a biomasy. Vystoupí v ní zástupci firem a úřadů. Během celého kongresu si mohou účastníci prohlédnout praktické ukázky vystavujících firem za účasti čestných hostů a účastníků kongresu a večer na ně čekají dva společenské večery.

Kongres uzavře ve čtvrtek 13. 9. exkurze do regionální kompostárnu ve Slavičíně, provozovanou slolečností Joga, kde se mohou účastníci seznámit se zkušenosti z ročního provozu kompostárny na gastroodpady a konkrétními ročními výsledky technologie BDB.

Doprovodný program kongresu a výstavy tvoří akreditovaný pracovní seminář pro města a státní správu a doprovodné odborné semináře a prezentace firem v kongresových prostorech Elektra.

 

20. mezinárodní kongres a výstava

ODPADY – LUHAČOVICE 2012

10. – 13. 9. 2012

Kongresové centrum Elektra

Luhačovice

Podrobné informace na www.jogaluhacovice.cz

Účastníci mají možnost si na venkovních plochách prohlédnout novou techniku.

Kongres v Luhačovicích je jedním z největších akcí v oboru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *