01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jindřichův Hradec využije bioodpad

V Jindřichově Hradci chystají výstavbu provozu, který bude zpracovávat odpady z městské zeleně a odpadní kal z čistírny odpadních vod. Jelikož provozovatel čistírny (VaK JČ) a AVE CZ odpadové hospodářství patří obě do rakouského koncernu Energie AG, rozhodly se rozšiřovat svou funkční provázanost....

V Jindřichově Hradci chystají výstavbu provozu, který bude zpracovávat odpady z městské zeleně a odpadní kal z čistírny odpadních vod. Jelikož provozovatel čistírny (VaK JČ) a AVE CZ odpadové hospodářství patří obě do rakouského koncernu Energie AG, rozhodly se rozšiřovat svou funkční provázanost. AVE CZ odebere od města 400 tun rozložitelného bioodpadu, jako je tráva a listí, a dodá mu zdarma 300 krychlových metrů kompostu na oživení parků a městských zelených ploch. Pro výrobu kompostu budou využity také kaly.

Plánovaná akce je plně v souladu s loni přijatým Plánem odpadového hospodářství Jihočeského kraje, jehož cílem je naplňovat podmínky Evropské unie v omezování množství využitelného odpadu ukládaného na skládky.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down