Jihomoravský kraj je rekordmanem ve sběru baterií

Podle dat společnosti ECOBAT bylo na jižní Moravě v roce 2012 odevzdáno k recyklaci rekordních 109 620 kilogramů přenosných baterií a akumulátorů, což představuje 0,095 kilogramu na jednoho obyvatele kraje. Je to o 79 % více než v roce 2011. V porovnání s ostatními kraji České republiky je jižní...

Podle dat společnosti ECOBAT bylo na jižní Moravě v roce 2012 odevzdáno k recyklaci rekordních 109 620 kilogramů přenosných baterií a akumulátorů, což představuje 0,095 kilogramu na jednoho obyvatele kraje. Je to o 79 % více než v roce 2011. V porovnání s ostatními kraji České republiky je jižní Morava po Praze a Středočeském kraji třetím nejúspěšnějším regionem, a to jak co do celkového objemu, tak z hlediska množství odevzdaných baterií a akumulátorů na jednoho obyvatele regionu. Loni bylo v České republice k recyklaci odevzdáno celkem 920 679 kilogramů použitých baterií a akumulátorů, což je o téměř čtvrtinu více než v roce předcházejícím.

„Ve zpětném odběru použitých baterií zaostáváme. Proto je každý pokrok v této oblasti velmi důležitý,“ říká Petr Kratochvíl, jednatel společnost ECOBAT.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *