Jihočeši třídí odpady

VII. ročník soutěže Jihočeši třídí odpady rozdal ceny ve čtyřech kategoriích - obce do 499 obyvatel, obce s 500 až 1999 obyvateli, obce a města s 2000 až 7000 obyvateli a města nad 7000 obyvatel. Vítězi v jednotlivých kategoriích se stala Kvilda, Předotice, Planá nad Lužnicí a Milevsko. Své...

VII. ročník soutěže Jihočeši třídí odpady rozdal ceny ve čtyřech kategoriích – obce do 499 obyvatel, obce s 500 až 1999 obyvateli, obce a města s 2000 až 7000 obyvateli a města nad 7000 obyvatel. Vítězi v jednotlivých kategoriích se stala Kvilda, Předotice, Planá nad Lužnicí a Milevsko. Své dovednosti v třídění odpadů mezi sebou letos v této soutěži zároveň poměřovaly i malé územní celky spadající pod obce s rozšířenou působností – Soutěž oblastí ORP. Tady nejlépe dopadl Vimperk. Soutěž vyhlašuje Jihočeský kraj a autorizovaná obalová společnost EKO-KOM.


Pro vyhodnocení soutěže byla použita data získaná ze čtvrtletních písemných výkazů o vytříděném, využitém a odstraněném množství a druzích komunálního odpadu, zasílaných jednotlivými obcemi společnosti EKO-KOM za období IV. čtvrtletí roku 2012 a I., II. a III. čtvrtletí roku 2013.

„Cílem akce je zvýšit motivaci obcí s možností porovnat své výsledky s ostatními obcemi v kraji,“ uvedla krajská radní pro životní prostředí a zemědělství Hana Rodinová – na snímku při předávání ceny starostovi Milevska Zdeňku Heroutovi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *