Jedinečné příležitosti pro lehké sklápěcí korby

Dá se v dnešní době vyrobit ocelová konstrukce sklápěče, která má téměř stejnou hmotnost, jako by byla z hliníku, avšak se stejnou odolností, a přitom dosáhnout významných úspor při jejich výrobě?

Výrobci konstrukcí sklápěcích koreb mohou přejít na odlehčená řešení s lehkou a odolnou konstrukcí – a to díky jedinečným materiálům z produkce společnosti Ruukki. Jde o velmi tenké oceli DQ s dobrými tažnými vlastnostmi, vhodné pro laserové svařování. Odběratelé společnosti Ruukki tak mohou využívat komponenty připravené pro svaření, které jim umožní zrychlit výrobní procesy. Ruukki je jediným dodavatelem velmi tenkých ocelí Raex odolných proti otěru, počínaje tloušťkou 2,5 mm a až po tvrdost 500 HB. Vysokopevnostní uzavřené profily Optim společně s otevřenými profily doplňují nabídku plochých ocelí až do meze průtažnosti 960 N/mm2.


DOBRÝ VZHLED I VLASTNOSTI

Lehčí konstrukce korby napomáhá snižovat spotřebu paliv během dopravy, a tím i zmenšovat nepříznivý dopad na životní prostředí. Vedoucí uživatelských aplikací Ruukki, odpovědný za segment řešení odolných proti opotřebení, Kari Salin, vysvětluje: „U koncepcí sklápěcích koreb Ruukki jsou boční stěny zhotoveny s použitím laserem svařovaných širokých plechů nařezaných na délku z tenkostěnné otěruvzdorné ocele Raex. Tyto komponenty je možno ohýbat podle specifikací zákazníků. Laserem svařované díly Ruukki umožňují sestavení různých jakostí oceli a tloušťek materiálů do jednoho svařitelného celku. Nahrazení tradičních tlustých kvarto plechů za tenčí materiály vytváří lehčí konečný produkt. Výhodou je větší užitečné zatížení a také úspory na spotřebě paliv. Použitím tenkých laserem svařovaných plechů z ocele Raex dosahují naši odběratelé úspory na hmotnosti přes 10 %,“ vysvětluje Salin.

Otěruvzdorné materiály přináší další úspory: kvalitní povrch nevyžaduje náročné ošetření před jeho finalizací konečným nátěrem.

VYŠŠÍ VÝROBNÍ EFEKTIVITA

Tak zvaná „Ruukki ocelová servisní centra“ posouvají Ruukki z pozice pouhého dodavatele materiálu do role skutečného výrobního partnera svých zákazníků. Nabízí v nich širokou paletu servisu při zpracování ocelí s výstupem v podobě předvýrobních komponentů (výpalky, svařence, apod.). Naši odběratelé se díky tomu mohou zaměřit již jen na své hlavní výrobní aktivity, jako je montáž nebo dokončovací operace. Ocelové trubky, profily, plechy, pláty nebo svitky je možno v těchto centrech přesně nadělit na velikosti a tvary podle požadavků odběratelů. Zákazník může díky tomu minimalizovat objem svařování při montáži, a tím ušetří mnoho souvisejících nákladů, stejně jako starostí. Například španělský výrobce sklápěcích koreb VCA uvádí, že poté, co začal používat Ruukki materiály ke svařování, snížil své výrobní náklady o 20 %.

 

Další informace na info.metals.cz@ruukki.com.

Ruukki koncepce sklápěcích koreb s využitím svařitelných komponentů.

Vynikající povrchové vlastnosti podélně dělených plechů dodávají bočním stěnám vyklápěcích koreb jedinečný vzhled.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *