Je tady osmá vlna

Státní fond životního prostředí ČR začal od 9. února přijímat další žádosti do již osmé vlny žádostí o dotace z Operačního programu Životní prostředí. Žádosti budou přijímány do 3. dubna 2009. Otevřeny budou tři ze sedmi prioritních os OP Životní prostředí, a to prioritní osa 2 - Zlepšování kvality...

Státní fond životního prostředí ČR začal od 9. února přijímat další žádosti do již osmé vlny žádostí o dotace z Operačního programu Životní prostředí. Žádosti budou přijímány do 3. dubna 2009.

Otevřeny budou tři ze sedmi prioritních os OP Životní prostředí, a to prioritní osa 2 – Zlepšování kvality ovzduší a snižování emisí a prioritní osa 7 – Rozvoj infrastruktury pro environmentální vzdělávání, poradenství a osvětu. Pouze od 9. února 2009 do 6. března 2009 byla otevřena prioritní osa 5 – Omezování průmyslového znečištění a snižování environmentálních rizik. Všechny uvedené prioritní osy se žadatelům otevírají již podruhé. Žádosti o dotace budou přijímat krajská pracoviště SFŽP ČR dle místa realizace projektu.

„Je to poprvé od podepsání OPŽP, co vyhlašujeme plnohodnotnou výzvu pro prioritní osu 2, včetně všech jejích podoblastí. Doufáme, že bude velký zájem právě o tuto osu, u které dotace přispívají nejen k ochraně veřejného zdraví, ale i k výrazným úsporám energie ve veřejném i soukromém sektoru,“ řekl ředitel odboru fondů EU Ministerstva životního prostředí Jan Kříž.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *