11.08.2020 | 01:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jablonec začal hledat novou firmu na svoz komunálního odpadu

Jablonec začal v soutěži hledat firmu, která pro něj zajistí od roku 2021 sběr, svoz a likvidaci komunálního odpadu. Nabídky mohou zájemci podávat do 29 září. Posledních 25 let tuto službu zajišťovala Severočeská komunální služba (SKS). Město jí vypovědělo smlouvu, informovala mluvčí radnice Jana Fričová.

O vypovězení dlouholeté smlouvy s SKS rozhodli jablonečtí radní už loni v prosinci, nyní plyne roční výpovědní lhůta. Náměstek primátora Milan Kouřil (ANO) uvedl, že hlavním důvodem k výpovědi byl fakt, že smlouva s SKS z roku 1995 s mnoha dodatky byla překonaná. "A že od roku 2021 by měla začít platit nová legislativa o odpadovém hospodářství, která přinese množství změn. S novým dodavatelem vzešlým ze soutěže se od 1. ledna 2021 změní také systém plateb za komunální odpad v Jablonci nad Nisou," dodal ekonomický náměstek. Dosud vybírání poplatku za odpady zajišťuje po administrativní stránce svozová společnost, nově si to bude město zajišťovat samo. S vítězem soutěže uzavře Jablonec smlouvu na dobu neurčitou s roční výpovědní lhůtou.

Náklady města s 45 000 obyvateli na odvoz a likvidaci odpadu přesahují 50 milionů korun ročně, což je zhruba 1100 korun v přepočtu na každého obyvatele. Náklady na odpad rostou, i proto se letos město rozhodlo cenu pro obyvatele od dubna zvýšit. Naposledy zdražovalo v roce 2017. Lidé v Jablonci neplatí paušál, ale za popelnici. Například poplatek za čtyřčlennou domácnost, která nechává svou 120litrovou popelnici vyvážet jednou týdně, stoupl zhruba o 35 korun. Proti loňsku to bude znamenat, že letos zaplatí o 315 korun navíc.

(ČTK)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down