IWRM 2010

Veletržní společnost Messe Karlsruhe organizuje mezinárodní kongres IWRM s doprovodnou výstavou od 24. do 25. listopadu 2010 v kongresovém centru v Karlsruhe. Voda je důležitou surovinou na zemi a podle odborníků se může stát tou úplně nejdůležitější. Již v současné době je více než dvě miliardy...

Veletržní společnost Messe Karlsruhe organizuje mezinárodní kongres IWRM s doprovodnou výstavou od 24. do 25. listopadu 2010 v kongresovém centru v Karlsruhe.

Voda je důležitou surovinou na zemi a podle odborníků se může stát tou úplně nejdůležitější. Již v současné době je více než dvě miliardy lidí postiženo nedostatkem vody. Proto je řízení vodních zdrojů aktuálním tématem politiky, hospodářství a průmyslu.

Okolo dvou třetin vody připadá dnes na zemědělství, dvacet procent na průmysl a jen 10 procent spotřebují domácnosti. Je potřeba zmínit regionální rozdíly: v Evropě jde na průmysl skoro 50 procent, kdežto v Africe a Asii je spotřeba v zemědělství více než 85 procent.

Těžištěm kongresu je správa vodních zdrojů v oblasti zemědělství. Dalšími okruhy budou ukládání dešťové vody, odpadní vody, kvality vody, ekologický trojúhelník: voda, energie a výživa, nebude chybět ani regulace povodní či předpověď silných dešťů nebo odtokové modely. V současné době je přihlášeno více než 400 účastníků kongresu z celého světa. Referentů je nahlášeno již 155, z toho 40 procent ze zahraničí.

Po celé dva dny se bude konat i doprovodná odborná výstava, představí se experti z oblasti geologie, vodního hospodářství, vědy a výzkumu.

Další informace, přihlášky či podklady naleznete na www.naveletrh.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *