Investice do prostředí

V posledních letech jde na jihu Čech nejvíce peněz z investic do ochrany životního prostředí na zlepšení čistoty odpadních vod. Z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) vyplývá, že investoři v Jihočeském kraji na zlepšení životního prostředí vynaložili téměř 617 milionů korun, více než polovina z...

V posledních letech jde na jihu Čech nejvíce peněz z investic do ochrany životního prostředí na zlepšení čistoty odpadních vod. Z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) vyplývá, že investoři v Jihočeském kraji na zlepšení životního prostředí vynaložili téměř 617 milionů korun, více než polovina z nich, 316 milionů korun, byla použita na ochranu vod. Na ochranu ovzduší bylo vydáno necelých 137 milionů korun, na ochranu a sanaci půdy a podzemních a povrchových vod přes devět milionů korun. Projekty týkající se nakládání s odpady stály 120,5 milionu korun. Na zaplacení akcí zaměřených na životní prostředí se podílely dotace od státu i EU, ale i úvěry a půjčky. Investoři zaplatili 66 procent nákladů.

Na ochranu přírody vynakládaly peníze i instituce, které v kraji nemají sídlo. Celkem byla v regionu provedena opatření za téměř 900 milionů korun. To je zhruba o 124 milionů více než v roce 2007. Nejvíce za posledních pět let bylo do ochrany životního prostředí investováno v roce 2004, tehdy činila celková výše investic 977,7 milionu korun. Zřejmě největší investicí do rekonstrukce kanalizací a čistíren za poslední roky je rekonstrukce kanalizační sítě v Táboře za 321 milionů korun. Začala letos v květnu a má zlepšit odvádění odpadních a dešťových vod, a tím usnadnit i jejich čištění.

Rekonstrukce kanalizace v Táboře bude stát přes 300 milionů korun

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *