Investice do ovzduší v Moravskoslezském kraji

V rámci 36. výzvy Operačního programu Životní prostředí, která je primárně určena velkým průmyslovým podnikům a jejich projektům na zlepšování kvality ovzduší, bude do roku 2015 v Moravskoslezském kraji proinvestováno 5,7 miliardy korun. Vedle dotací z evropských peněz dostanou žadatelé dalších 600...

V rámci 36. výzvy Operačního programu Životní prostředí, která je primárně určena velkým průmyslovým podnikům a jejich projektům na zlepšování kvality ovzduší, bude do roku 2015 v Moravskoslezském kraji proinvestováno 5,7 miliardy korun. Vedle dotací z evropských peněz dostanou žadatelé dalších 600 milionů z národních zdrojů. Zhruba 1,7 miliardy financují v rámci podmínek pro udělení evropské dotace sami průmyslníci. Realizací těchto projektů by mělo dojít ke snížení primárních i fugitivních emisí prašných částic o zhruba 1100 tun za rok, což představuje třetinu celkové stávající produkce průmyslových emisí.


Již v únoru tohoto roku má být vyhlášena další, tzv. 90% výzva pro Moravskoslezský kraj s alokací 600 milionů korun. V budoucnu se plánuje nabídnout regionu Moravskoslezského kraje financování alternativní městské hromadné dopravy. Základní principy této výzvy, jejíž alokace by se měla pohybovat až na hranici jedné miliardy korun, byly schváleny na Monitorovacím výboru a diskuse s EK dále pokračuje.

V Moravskoslezském kraji proinvestují skoro šest miliard korun.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *