Inventarizace kontaminovaných míst

V letech 2009-2012 podpoří Ministerstvo životního prostředí první etapu projektu národní inventarizace kontaminovaných míst. Celkový rozpočet projektu přesahuje 100 mil. korun, od EU získal v rámci Operačního programu Životní prostředí (oblast podpory 4.2. - Odstraňování starých ekologických...

V letech 2009-2012 podpoří Ministerstvo životního prostředí první etapu projektu národní inventarizace kontaminovaných míst. Celkový rozpočet projektu přesahuje 100 mil. korun, od EU získal v rámci Operačního programu Životní prostředí (oblast podpory 4.2. – Odstraňování starých ekologických zátěží) dotaci přes 85 mil. Kč.

Projekt řeší CENIA, česká informační agentura životního prostředí, a je zaměřen na metodiku plošné inventarizace kontaminovaných a potenciálně kontaminovaných míst a na kategorizaci priorit na území České republiky. V letech 2009-2012 budou připraveny a vytvořeny nástroje a metodické předpoklady pro vlastní inventarizaci, která bude realizována jako druhá etapa (2013-2015). Projekt má osm dílčích částí, pro které byli vybráni dodavatelé řešení pomocí veřejné zakázky.

V etapě plošné inventarizace se očekává přírůstek nově zaregistrovaných kontaminovaných míst (ekologických škod) v násobcích počtu dnes evidovaných míst (kolem 5000). Projektovaná inventarizace je v souladu s požadavky připravované směrnice EU o ochraně půdy.

 

Kromě dobře známých starých zátěží slibuje najít inventarizace stovky dalších

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *