01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Integrované povolení pro zemědělce

Do října 2007 musí podle zákona o integrované prevenci z roku 2002 získat integrované povolení také přibližně 600 českých zemědělských a potravinářských podniků, jinak s živností skončí. Povolení musejí mít ve všech zemích Evropské unie velká jatka, masokombináty, mlékárny, asanační podniky nebo...

Do října 2007 musí podle zákona o integrované prevenci z roku 2002 získat integrované povolení také přibližně 600 českých zemědělských a potravinářských podniků, jinak s živností skončí. Povolení musejí mít ve všech zemích Evropské unie velká jatka, masokombináty, mlékárny, asanační podniky nebo velkochovatelé drůbeže či prasat. Přepodkládá se, že povolení získají všechny podniky, protože na tom závisí přísun peněz z EU do českého zemědělství.

V Ústeckém a Karlovarském kraji integrované povolení potřebuje zhruba 60 až 80 podniků včetně kafilérie v Podbořanech na Lounsku. Ústecký krajský úřad zatím dostal čtyři žádosti a vydal tři povolení, karlovarský krajský úřad dosud obdržel tři žádosti, všem vyhověl.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down