16.09.2020 | 10:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Inspekce pokutovala brněnskou firmu za nelegálně uložený odpad, společnost sankci odmítá

Firma EUROFIN - IMC podle České inspekce životního prostředí (ČIŽP) porušila zákon o odpadech, pokuta je půl milionu korun. U Němčiček na Brněnsku podle inspekce nelegálně uložila přes 229 000 tun odpadů, uvedla mluvčí inspekce Radka Nastoupilová. Firma s pokutou nesouhlasí.

Společnost podle inspektorů od února do prosince 2018 prováděla v lokalitě terénní úpravy, odpad ukládala tam. "Konkrétně se jednalo o téměř 219 000 tun zeminy, 9500 tun směsi nebo oddělené frakce betonu, cihel, tašek a přes dvě tuny cihel. Terénní úprava ale nebyla v té době na lokalitě povolena podle zákona o odpadech ani podle stavebního zákona," uvedl ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Brně Tomáš Augustin.

Vedení společnosti s pokutou nesouhlasí. "Provedli jsme všechna měření, kontroly, analýzy, vše bylo hotové, šlo pouze o rozšíření bývalé a schválené ukládky. Začali jsme jen navážet lehce před tím, než nám nabylo právní moci nové povolení. Životní prostředí jsme nijak neponičili," řekl majitel firmy Tomáš Růžička. Uvedl, že ohledně pokuty firma vede správní řízení.

Společnost podle Augustina také nezaslala v zákonné lhůtě hlášení o druzích, množství odpadů, způsobech nakládání s nimi a o původcích odpadů za rok 2017. Nezasláním hlášení tak porušila další povinnost stanovenou zákonem.

Brněnská firma EUROFIN - IMC, s.r.o., nabízí ukládání zeminy a stavebních odpadů, provádí také zemní a výkopové práce a demolice objektů. Funguje po celé ČR.

(ČTK)*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down