ING jde do "zelených" projektů

Nizozemská banka ING v Evropě oznámila, že mění strategii a zaměří se hlavně na financování projektů v oblasti obnovitelných zdrojů. V rozhovoru s agenturou Reuters to řekla šéfka regionální sekce ING Commerical Banking (ING CB) pro Evropu, Blízký východ a Afriku Therese Brouwerová. Z celkového...

Nizozemská banka ING v Evropě oznámila, že mění strategii a zaměří se hlavně na financování projektů v oblasti obnovitelných zdrojů. V rozhovoru s agenturou Reuters to řekla šéfka regionální sekce ING Commerical Banking (ING CB) pro Evropu, Blízký východ a Afriku Therese Brouwerová.

Z celkového objemu transakcí, které se ING CB letos v regionu chystá v energetice uzavřít, budou projekty v oblasti obnovitelných zdrojů tvořit zhruba 80 procent. Ještě v roce 2005 tvořily jen asi čtyři procenta, řekla Brouwerová.

Transakce se týkaly hlavně solární a větrné energie. ING CB doufá, že v příštím roce bude financovat víc „zelených“ projektů v Belgii, Nizozemsku a Německu. Nové možnosti by prý mohlo skýtat i Polsko, které navrhlo omezit podporu výroby energie z biomasy a v pevninských větrných elektrárnách, a naopak se více zaměřit na solární a mořské větrné parky.

Banka ING se chce více zaměřit na alternativní zdroje

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *