Index Asociace exportérů

Na desátém ročníku Exportního fóra představila Asociace exportérů nový nástroj pro exportéry. Index Asociace exportérů (IAE) má za cíl predikovat vývoj českého exportu na základě řady statistických dat a vybraných parametrů v následujících třech měsících. "Naším cílem je dát do rukou nejenom...

Na desátém ročníku Exportního fóra představila Asociace exportérů nový nástroj pro exportéry. Index Asociace exportérů (IAE) má za cíl predikovat vývoj českého exportu na základě řady statistických dat a vybraných parametrů v následujících třech měsících.

„Naším cílem je dát do rukou nejenom vývozcům a odborníkům z tohoto oboru nástroj, který bude predikovat, kam se český export bude v nejbližší době ubírat. Význam exportu pro české hospodářství je zřejmý, proto je sledování tohoto trendu důležité,“ řekl Otto Daněk, místopředseda Asociace exportérů.

Do indexu jsou zahrnuty následující parametry: německé průmyslové zakázky (váhový koeficient 0,25), reálný efektivní kurs CZK/EUR očištěný o inflaci v průmyslu (váhový koeficient 0,65), zakázky ze zahraničí (váhový koeficient 0,55) a index nákupních manažerů Eurozóny PMI (váhový koeficient 0,15). Index Asociace exportérů bude aktualizován v měsíční periodě a bude k dispozici na stránkách Asociace exportérů www.asociaceexporteru.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *