01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

i-EKIS - energetická první pomoc na internetu

Máte projekt na výstavbu a chcete si ověřit, zda tepelné ztráty nevycházejí příliš vysoké? Hodláte stavbu dodatečně izolovat a netušíte, jak silná vrstva izolace je optimální? Uvažujete o solárních kolektorech a nevíte, zda stát jejich instalaci podporuje? Stavíte dům a nevíte, zda je výhodnější ho vytápět plynem či si pořídit tepelné čerpadlo?

Pak právě pro vás je zde internetová energetická poradna České energetické agentury! Na webové adrese www.i-ekis.cz najdete velké množství informací a rad z oblasti úspor a obnovitelných zdrojů energie. Dozvíte se tu nejen velké množství přístupně podaných informací o netradičních zdrojích energie, jako jsou solární kolektory, větrné elektrárny, energie biomasy, kogenerační jednotky či zmíněná tepelná čerpadla, ale především tu najdete databázi více než dvou tisíc dotazů a odpovědí na dané téma.

Pokud mezi už zodpovězenými dotazy nenajdete téma, které hledáte, můžete zadat vlastní dotaz. Během několika dní ho zodpoví některý z odborníků pracujících pro síť Energetických konzultačních a informačních středisek České energetické agentury (EKIS ČEA). Rozhodně se ale vyplatí si nejprve projít už zodpovězené otázky, vždyť třeba v oblasti zateplování jich databáze obsahuje téměř sedm stovek!

Velké množství otázek a odpovědí lze najít i v oblastech měření a regulace či rekonstrukce otopných soustav. Mnoho dotazů je věnováno i jednotlivým druhům obnovitelných zdrojů energie.

Informace podávané touto formou nejsou úplně podrobné, jde v podstatě o takovou "energetickou první pomoc". V případě potřeby, pokud např. potřebujete podrobnější vysvětlení, výpočty apod., si pochopitelně můžete domluvit konzultaci s poradcem v některém ze středisek EKIS, kde se vám budou věnovat až dvě hodiny zdarma.

Seznam poradců, stejně jako všech středisek EKIS, je na uvedené webové stránce rovněž uveden, a najdete tu i mnoho užitečných odkazů na další instituce, které se této problematice věnují.

Projekt i-EKIS je provozován v rámci Státního programu na podporu úspor energie a využití obnovitelných zdrojů.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down