Havarijní služba ČIŽP

Při loňských povodních se však ukázalo, že technické vybavení České inspekce životního prostředí je nedostatečné a inspektoři nemohli získat a ověřit informace, které po nich žádaly ostatní úřady. Nyní inspekce postupně vybavuje oblastní inspektoráty novou technikou. Jde o tři speciální automobily...

Při loňských povodních se však ukázalo, že technické vybavení České inspekce životního prostředí je nedostatečné a inspektoři nemohli získat a ověřit informace, které po nich žádaly ostatní úřady. Nyní inspekce postupně vybavuje oblastní inspektoráty novou technikou. Jde o tři speciální automobily značky Toyota Hilux, k jehož vybavení patří i motorový člun. Díky novým inspekčním vozům a jejich příslušenství se inspektoři ČIŽP lépe dostanou na místo havárie a budou moci celou záležitost lépe a rychleji prošetřit. Vozy budou sloužit i při kontrolní činnosti.

Inspekční vozy s vybavením byly dislokovány do oblastních inspektorátů (OI) v Olomouci, Českých Budějovicích a v Praze. Výběr lokalit byl dán větší pravděpodobností vzniku povodní, předpokládá se možnost zapůjčení vozů do jiných regionů. Terénní vozidlo s člunem může být dle potřeby přemístěno během dvou až čtyř hodin do příslušného oblastního inspektorátu. Motorový člun však neslouží k záchraně obyvatelstva, ale k odběru vzorků kontaminované vody při povodni nebo k dostupnosti na jinak nepřístupná místa pro provedení potřebné kontroly.

Inspekce využije čluny v případě povodní a havárií.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *