Graf měsíce

O přibližně osm procent ve v loňském roce snížila spotřeba pěnového polystyrenu (EPS). Je to dáno útlumem ve stavebním sektoru a nižšími dotacemi na zateplování. V porovnání s ostatními zeměmi Evropy zaujímá Česká republika ve spotřebě EPS na obyvatele jedno z čelních míst. Až za námi jsou země...

O přibližně osm procent ve v loňském roce snížila spotřeba pěnového polystyrenu (EPS). Je to dáno útlumem ve stavebním sektoru a nižšími dotacemi na zateplování. V porovnání s ostatními zeměmi Evropy zaujímá Česká republika ve spotřebě EPS na obyvatele jedno z čelních míst. Až za námi jsou země jako Německo, Španělsko, Francie, Itálie, Polsko nebo Slovensko.

Přibližně 90 % tuzemského polystyrenu se využije ve stavebnictví a přímo na zateplení. V roce 2011 bylo u nás zatepleno až 18 milionů m2 obvodových stěn. Podle Sdružení EPS ČR však stále zbývá na 200 milionů m2 nezateplených obvodových stěn. Spotřeba EPS v roce 2013 bude závislá převážně na podpoře energeticky úsporného bydlení v rámci programu Zelená úsporám.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *