Francie proti nelegálnímu transportu odpadů

Nová francouzská právní norma upravuje pravidla pro export a import odpadů. V EU upravuje tuto oblast směrnice EU 1013/2006, která platí od roku 2007 a umožňuje státům nastavit podmínky podle vlastních potřeb. Předpis například stanovuje administrativní a finanční sankce za nelegální transporty...

Nová francouzská právní norma upravuje pravidla pro export a import odpadů. V EU upravuje tuto oblast směrnice EU 1013/2006, která platí od roku 2007 a umožňuje státům nastavit podmínky podle vlastních potřeb.

Předpis například stanovuje administrativní a finanční sankce za nelegální transporty odpadů. Administrativních opatření je řada od konfiskace odpadů, pokud není dodržována legislativa, až po pokuty tam, kde nebyly poskytnuty právně zakotvené finanční garance pro export nebezpečných odpadů.

Trestní opatření zahrnují různé sankce za ilegální transport odpadů s maximální sazbou dva roky vězení a pokutou do 75 000 euro, plus případný zákaz jakéhokoliv budoucího transportu odpadů. Tyto přestupky zahrnují například nezákonný transport do států mimo země OECD, nebo do těch zemí, kde není pravděpodobný korektní způsob zpracování odpadů. Postihován je transport odpadů bez potřebné dokumentace, která umožňuje sledovat pohyb odpadů od zdroje, nebo export a import odpadů bez informování odpovědných úřadů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *