Fond Asekol podpoří 49 projektů

Šestý ročník Fondu Asekol podpoří z celkových 99 přihlášek 49 projektů zaměřených na sběr a recyklaci elektra. Celková výše udělených dotací se vyšplhá na částku přesahující 2 mil. Kč. Podporu obdrží obce, nevládní neziskové organizace, či provozovatelé sběrných dvorů. Fond Asekol nabídl ve svém...

Šestý ročník Fondu Asekol podpoří z celkových 99 přihlášek 49 projektů zaměřených na sběr a recyklaci elektra. Celková výše udělených dotací se vyšplhá na částku přesahující 2 mil. Kč. Podporu obdrží obce, nevládní neziskové organizace, či provozovatelé sběrných dvorů.

Fond Asekol nabídl ve svém šestém ročníku zájemcům o dotaci tři programy: Rekonstrukce, Intenzita a Osvěta. „Jako již každoročně, nejvíce žádostí směřovalo k podpoře při zabezpečení sběrných dvorů kamerovým či jiným systémem,“ říká Hana Ansorgová, manažerka komunikace společnosti Asekol. „Dále se jednalo o žádosti na úpravu a rozšíření kontejnerových stání, které občanům zjednoduší možnost třídění nejen starého elektra,“ dodává Ansorgová.

Za dobu působení fondu, který založila nezisková organizace ASEKOL, bylo podpořeno 243 projektů, jejichž celkový příspěvek dosáhl více než 15 000 000 Kč.

„Nejvíce žádostí směřovalo k podpoře při zabezpečení sběrných dvorů kamerovým či jiným systémem,“ říká Hana Ansorgová, manažerka komunikace společnosti ASEKOL.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *