Flash

Podle HN ministr Libor Ambrozek během svého ministrování v letech 2002 až 2006 udělil přes čtyři sta výjimek pro státní dotace za více než pět miliard korun. To odpovídá dvěma ročním rozpočtům Státního fondu životního prostředí, který dotace vyplácí. V roce 2008 se v Evropě prodalo více než 100...

Podle HN ministr Libor Ambrozek během svého ministrování v letech 2002 až 2006 udělil přes čtyři sta výjimek pro státní dotace za více než pět miliard korun. To odpovídá dvěma ročním rozpočtům Státního fondu životního prostředí, který dotace vyplácí.

V roce 2008 se v Evropě prodalo více než 100 milionů plochých obrazovek. Do roku 2015 dojde v zemích EU ke značnému nárůstu potřeby recyklace plochých LCD obrazovek, a to až na ohromujících 750 tis. tun ročně.

Po havárii v Maďarsku zkontrolovali hasiči všech 45 odkališť v České republice, včetně malých odkališť, která hasiči běžně neprohlížejí. Při prohlídkách nenašli žádnou závažnou závadu. Více než polovina (54 procent) prohlédnutých odkališť je tvořena struskou a popílky. Čtvrtina odkališť je již rekultivovaná, desetina obsahuje nebezpečné látky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *