Flash

Uplatnění biopaliv v dopravě není v našich zemích nic nového. Podle zprávy CZ BIOM bylo již ve 20. a 30. letech minulého století v Československu zavedeno ze zákona povinné mísení 20 % bezvodného ethanolu s benzinem. Pokud se bude Česká inspekce životního prostředí chovat důsledně podle zákona,...

Uplatnění biopaliv v dopravě není v našich zemích nic nového. Podle zprávy CZ BIOM bylo již ve 20. a 30. letech minulého století v Československu zavedeno ze zákona povinné mísení 20 % bezvodného ethanolu s benzinem.

Pokud se bude Česká inspekce životního prostředí chovat důsledně podle zákona, nemůže uložit pokutu soukromé osobě za porušení odpadových předpisů. Osobně si myslím, že je to škoda, napsal Ing. Michael Barchánek, soudní znalec v oboru odpadů na serveru Třetí ruka.

V programu Zelená úsporám probíhá od 31. 10. kontrola přijatých žádostí. Zatímco v průběhu celého roku 2009 bylo přijato 3100 žádostí, jen v posledním týdnu před přerušením programu bylo přijato celkem 10 425 žádostí. Tento extrémní nárůst přesáhl administrativní a personálně-technickou kapacitu fondu.

Ke konci roku zbývalo zkontrolovat ještě 14 000 žádostí. Podle fondu lze očekávat, že požadavek na podporu překročí o 3 až 5 mld. korun skutečně alokované prostředky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *