23.08.2020 | 06:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Firmě Kovosteel Recycling loni klesly tržby na 595,3 milionu korun

Společnost Kovosteel Recycling ze Starého Města na Uherskohradišťsku, která podniká v odpadovém hospodářství, vykázala za loňský rok tržby z prodeje výrobků, služeb a zboží ve výši 595,3 milionu korun. Meziročně to bylo zhruba o 32,8 milionu korun méně. Firma loni zaznamenala zisk 14,1 milionu korun. Ve srovnání s rokem 2018 to bylo asi o 3,2 milionu korun méně. Vyplývá to z výroční zprávy a účetní závěrky podniku zveřejněné ve Sbírce listin.

Kromě Starého Města má firma své provozy také v Hodoníně, Veselí nad Moravou, Strážnici, Uherském Brodě a Praze. V roce 2019 investovala mimo jiné do pořízení dvou hydraulických nakladačů s drapáky a vysokozdvižného vozíku. Loni zaměstnávala v průměru 121 lidí, o osm více než v roce 2018. Osobní náklady společnosti dosáhly 60,1 milionu korun.

Podnik se zabývá výkupem, sběrem a zpracováním kovů, papíru, textilu a dalších odpadů. Provozuje dva sběrné dvory, autovrakoviště a rozsáhlý vozový park s možností přistavění kontejnerů. Dále nabízí prodej hutního materiálu, věnuje se také demolicím a recyklaci stavebního odpadu.

Kovosteel Recycling je dceřinou společností ve skupině REC Group (Recyklační Ekologické Centrum). Holding aktuálně tvoří osm firem, které se zabývají likvidací odpadů a jejich zpracováním, demolicemi, rekultivací, ekologickým poradenstvím, vzděláváním a dalšími službami. V areálu ve Starém Městě má i atrakce, které slouží k ekologickému vzdělávání veřejnosti, například takzvanou kovozoo se zvířaty vytvořenými z kovového odpadu.

(ČTK)*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down