Firma AVE CZ je na prodej

Jedna z největších společností v oblasti odpadového hospodářství a sanací na českém trhu AVE CZ je na prodej. O koupi má zájem Kellnerova skupina PPF, investiční Penta a společnost EP Industries, kterou ovládá Daniel Křetínský. Podle týdeníku Euro už všichni tři zájemci jednali s rakouským...

Jedna z největších společností v oblasti odpadového hospodářství a sanací na českém trhu AVE CZ je na prodej. O koupi má zájem Kellnerova skupina PPF, investiční Penta a společnost EP Industries, kterou ovládá Daniel Křetínský. Podle týdeníku Euro už všichni tři zájemci jednali s rakouským majitelem firmy, společností AVE Energie AG Oberösterreich Umwelt, která má vedle Rakouska a Česka pobočky v Itálii, na Slovensku, v Maďarsku, Moldavsku, Rumunsku a na Ukrajině.


„Společnosti Penta a PPF aktuálně zkoumají možnosti investic i v dalších evropských zemích do firem, které se zaměřují na zpracování komunálního odpadu. Zabývají se totiž myšlenkou na vybudování globálnějšího evropského hráče v oblasti nakládání s odpady,“ cituje týdeník EURO svůj blíže nespecifikovaný zdroj. EP Industries podle týdeníku prý naopak ambice vybudovat silného evropského globálního hráče nemá.

Firma zaměstnává více než 1300 lidí. Finanční rok, který skončil 30. září 2011, uzavřela s obratem 3,805 miliardy korun.

Firma AVE CZ provozuje spalovnu NO v Kralupech nad Vltavou a osm skládek, mimo jiné v Benátkách nad Jizerou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *