Expertízy v environmentální chemii

V centru RECETOX na Masarykově Univerzitě v Brně je z evropských strukturálních fondů realizován projekt "RECETOX-NETWORKING" s podporou 26 milionů korun (OPVK - CZ.1.07/2.3.00/20.0053). Během tří let realizace projekt umožnil pozvat do Brna více než 25 špičkových expertů, podpořil tři ročníky...

V centru RECETOX na Masarykově Univerzitě v Brně je z evropských strukturálních fondů realizován projekt „RECETOX-NETWORKING“ s podporou 26 milionů korun (OPVK – CZ.1.07/2.3.00/20.0053).

Během tří let realizace projekt umožnil pozvat do Brna více než 25 špičkových expertů, podpořil tři ročníky mezinárodních letních škol a výjezdy vědců na zahraniční stáže.

Díky projektu byly rovněž založeny dvě pracovní skupiny s expertízou, která dříve v ČR chyběla. Skupina profesora Gerhard Lammel (dlouholetý pracovník Max Planck Institute v Německu) vyvíjí globální modely migrace a chování persistentních látek v atmosféře. Druhá nově vzniklá odborná skupina pod vedením Dr. Branislava Vrany (dříve působil m. j. v Anglii či Francii) vyvíjí moderní metody pasivního vzorkování vod a zkoumá ultrastopové hladiny chemikálií ve vodách ČR a Evropy, jako jsou antibitiotika, léčiva, pesticidy, ale také umělá sladidla jako cukraloza. Detailní informace o aktivitách a možnostech projektu jsou na www.recetox-networking.cz.


V Brně zorganizoval Recetox již tři ročníky mezinárodních letních škol.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *