Experimentální vozidlo pro město

Vozidlo UrbanLab 1 je novým projektem společnosti Renault Trucks zaměřeným na zlepšování podmínek distribuce zboží ve městě. Toto experimentální vozidlo, realizované společně s nástavbářskou společností Gemco E-Trucks B.V otevírá díky snížení nakládací hrany na úroveň vozovky nové možnosti rozvážky...

Vozidlo UrbanLab 1 je novým projektem společnosti Renault Trucks zaměřeným na zlepšování podmínek distribuce zboží ve městě. Toto experimentální vozidlo, realizované společně s nástavbářskou společností Gemco E-Trucks B.V otevírá díky snížení nakládací hrany na úroveň vozovky nové možnosti rozvážky zboží ve městech. Vozidlo je vybaveno systémem odpružení, který umožňuje celému kamionu klesnout na úroveň vozovky. Nakládání a vykládání zboží je tak snadnější a lze je provádět o třetinu doby rychleji než u běžných kamionů. Díky zkrácení doby nutné pro přejímku zboží může kamion rychleji uvolnit vykládací prostor.


Experimentální vozidlo v závislosti na verzi nabízí užitečné zatížení 8 až 9 tun. Je uváděno do pohybu dvěma elektromotory nové generace umístěnými v zadních hnacích kolech, které jsou napájeny generátorem propojeným s dieselovým motorem. Sada akumulátorů umožňuje jízdu v „plně elektrickém“ módu, díky čemuž je maximálně redukován hluk.

Operace spouštění a zvedání kamionu je aktivována při zastavení vozidla spínačem z kabiny řidiče.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *