Evropské standardy pro elektroodpad

V Praze proběhlo zasedání technické komise evropské asociace WEEE Forum, která sdružuje evropské organizace zabývající se sběrem a tříděním elektroodpadu. Významným projektem asociace je projekt WEEE Labex, který má za cíl vytvořit jednotné evropské standardy pro zpracování starých elektrozařízení....

V Praze proběhlo zasedání technické komise evropské asociace WEEE Forum, která sdružuje evropské organizace zabývající se sběrem a tříděním elektroodpadu. Významným projektem asociace je projekt WEEE Labex, který má za cíl vytvořit jednotné evropské standardy pro zpracování starých elektrozařízení. V ČR jsou členy asociace tři kolektivní systémy.

Cílem projektu WEEE Labex je vytvořit jednotné evropské standardy pro sběr, dopravu i zpracování elektrozařízení. V současné době má totiž každý stát jiné požadavky na zpracování elektroodpadu a v řadě případů s ním není nakládáno způsobem, který by byl ohleduplný k životnímu prostředí. Nový soubor standardů by měl být projednán a schválen do konce roku a v Evropě by měl začít platit nejpozději do roku 2012. Na tvorbě projektu se velmi aktivně podílel český kolektivní systém ASEKOL. Inicioval například vytvoření pracovní skupiny pro tvorbu standardů v recyklaci CRT obrazovek a jednatel společnosti Jan Vrba je dokonce jako jediný zástupce ze zemí střední a východní Evropy členem řídícího výboru projektu.

Jediným středoevropským zástupcem ve WEEE Foru je Jan Vrba (Asekol)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *