01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Evropa nechce plastové tašky

V Bruselu se chystají nová pravidla, která by měla omezit používání plastových tašek v celé Evropě. Jde zejména o tenké tašky a pytlíky s tloušťkou pod 50 mikronů, masivně využívané například v supermarketech. Členské státy si podle předběžných dohod budou moci vybrat ze dvou možných způsobů, jak...

V Bruselu se chystají nová pravidla, která by měla omezit používání plastových tašek v celé Evropě. Jde zejména o tenké tašky a pytlíky s tloušťkou pod 50 mikronů, masivně využívané například v supermarketech. Členské státy si podle předběžných dohod budou moci vybrat ze dvou možných způsobů, jak jejich spotřebu omezit. První možností je zavést povinné omezení spotřeby na 90 sáčků na jedno použití na osobu ročně k roku 2019 a jen 40 v roce 2025. Česko se podle všeho kloní více k možnosti zpoplatnění.

Prezidentka Svazu obchodu a cestovního ruchu Marta Nováková v tisku jakoukoliv regulaci odmítla s tím, že se nutně promítne do cen pro zákazníky. Za účinnější považuje dlouhodobou kampaň bez sankcí, podobnou, jaká funguje u tříděného odpadu. Návrh ještě čeká formální potvrzení na některé z nejbližších ministerských rad a jednání v europarlamentu.

Většina českých hypermarketů již nyní odnosné plastové tašky zpoplatňuje.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2021 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down