EU má podezření na kartel

Evropská komise nechala prohlédnout několik podniků zabývajících se recyklací odpadového materiálu. Důvodem je podezření z kartelové dohody. Informovala o tom agentura Reuters. Prověřeny byly recyklační podniky v několika státech EU. Komise je nejmenovala, sdělila pouze, že se vyšetřují firmy...

Evropská komise nechala prohlédnout několik podniků zabývajících se recyklací odpadového materiálu. Důvodem je podezření z kartelové dohody. Informovala o tom agentura Reuters. Prověřeny byly recyklační podniky v několika státech EU. Komise je nejmenovala, sdělila pouze, že se vyšetřují firmy zabývající se výkupem starých baterií a odpadu obsahujícího olovo. Komise v prohlášení uvedla, že má důvod domnívat se, že dotčené společnosti porušily dohodu o fungování EU, která zakazuje kartely a omezování hospodářské soutěže.

Prohlídky vybraných podniků nebyly předem ohlášeny a byly to podle komise předběžné kroky jež povedou k dalšímu vyšetřování. Neznamená to zatím, že jsou společnosti obviňovány z bránění volné soutěži.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *