Autor
Kategorie:
Téma měsíce

Environmentální vyúčtování ve školách

Za loňský rok odevzdaly školy zapojené v recyklačním programu Recyklohraní 5719 vyřazených televizí a 3363 počítačových monitorů. Do přírody se tak mj. nedostalo 1377 tun nebezpečného odpadu. Recyklací těchto spotřebičů se také ušetří elektrická energie, která by vystačila 519 běžným českým...

Za loňský rok odevzdaly školy zapojené v recyklačním programu Recyklohraní 5719 vyřazených televizí a 3363 počítačových monitorů. Do přírody se tak mj. nedostalo 1377 tun nebezpečného odpadu. Recyklací těchto spotřebičů se také ušetří elektrická energie, která by vystačila 519 běžným českým domácnostem na celý rok. Údaje o úsporách energií a surovin ve školách účastnících se Recyklohraní lze vyčíst z tzv. Environmentálního vyúčtování. Nejlépe dopadla Střední škola – Centrum odborné přípravy technickohospodářské z Prahy 9, která odevzdala 294 televizí a 173 monitorů. Na druhé příčce se umístilo Gymnázium Kroměříž, které vybralo 208 televizorů a 122 monitorů. Pomyslná bronzová medaile patří Základní škole Křivoklát. Ta vytřídila 176 televizí a 104 monitorů.

Projekt iniciovaný neziskovou společností ASEKOL probíhá v mateřských, základních a středních školách už třetím rokem.

»Letos jsme podpořili vypracování studie, která umožńuje přesně vypočítat přínosy recyklace televizí a monitorů pro životní prostředí. Na základě studie jsme se rozhodli pro obce a následně i pro školy vypracovat tzv. Environmentální vyúčtování za rok 2009. Školy tak mohou zjistit, jak konkrétně jejich snažení prospělo životnímu prostředí,« konstatovala Hana Ansorgová ze společnosti ASEKOL.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *