Environmentální sektor a práce

Podle nizozemského statistického úřadu poskytl sektor ochrany životního prostředí v roce 2005 celkem 109 000 pracovních míst, což je o čtvrtinu více než v roce 1995. V roce 2007 sektor představoval 2 % nizozemského hrubého domácího produktu, tj. přes jeden bilion euro. Pracovní místa v sektoru...

Podle nizozemského statistického úřadu poskytl sektor ochrany životního prostředí v roce 2005 celkem 109 000 pracovních míst, což je o čtvrtinu více než v roce 1995. V roce 2007 sektor představoval 2 % nizozemského hrubého domácího produktu, tj. přes jeden bilion euro.

Pracovní místa v sektoru ochrany životního prostředí zahrnují oblasti od recyklace, environmentální technologie, second-hand obchodů, až po sběr odpadů a čištění kontaminovaných půd. Nejvíce pracovních míst je v oboru izolace budov, který poskytuje 32 000 ekvivalentů „roční práce“.

Tradiční environmentální služby, jako je sběr a nakládání s odpady, poskytuje 27 000 ekvivalentů „roční práce“. Také oblast recyklace a konzultačních činností zaznamenaly silný růst. V Nizozemí je v environmentálním sektoru 1,6 % všech pracovních míst a jejich počet rostl o 8 % rychleji než v ostatních.

Sektor ochrany životního prostředí přispívá k HDP dvěma procenty

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *