Ekologický právní servis se změní na Frank Bold

Ekologický právní servis změní od 17. října název na Frank Bold. Firma chce právní poradenství sdružit pod jednu značku, která bude srozumitelná i v zahraničí a zastřeší všechny její aktivity. Pro zahraničí používala firma názvy Environmental Law Service nebo Ekologiczny serwis prawny. "Jeden z...

Ekologický právní servis změní od 17. října název na Frank Bold. Firma chce právní poradenství sdružit pod jednu značku, která bude srozumitelná i v zahraničí a zastřeší všechny její aktivity.

Pro zahraničí používala firma názvy Environmental Law Service nebo Ekologiczny serwis prawny. „Jeden z hlavních důvodů změny byl, že potřebujeme sloučit rozličné aktivity, kterým se Ekologický právní servis věnuje, a to tak, aby značka byla použitelná i mezinárodně,“ uvedla tisková mluvčí kanceláře Eliška Bartošová.

Kancelář má pobočky v Praze, Brně, Ostravě, Krakově a Bruselu a plánuje další expanzi především na východoevropský trh.

Ekologický právní servis vznikl v roce 1995, aby přispíval k prosazování práva a řešení závažných společenských problémů. Jeho právníci se podílejí také na přípravě zákonů, které ruší propojení politiky a byznysu. Bezplatně radí občanům v právních otázkách. Kancelář například v roce 2004 vysoudila kompenzaci čtvrt miliardy korun pro sedláka Jana Rajtera za to, že mu vedle hospodářství byla nelegálně postavena hliníkárna Nemak.

Mezi aktivity Ekologického právního servisu patří advokátní kancelář Šikola & Partneři, program Občan 2.0, Právní poradna, lobbistický projekt Rekonstrukce státu nebo brněnská Lesní školka Sýkorka. „Náš záběr je tak daleko širší než ekologie, v Bruselu se například věnujeme odpovědnosti korporací,“ dodala Bartošová.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *