Ekodotace pro hutě

Podle něho stále přísnější ekologická legislativa snižuje konkurenceschopnost hutí na trhu s ocelí v Evropě a ve světě, což může mít za důsledek omezení výroby a následné rušení tisícovek pracovních míst v tomto odvětví. Hutě proto nedávno požádaly stát o pomoc. Ten jim nyní vyšel vstříc....

Podle něho stále přísnější ekologická legislativa snižuje konkurenceschopnost hutí na trhu s ocelí v Evropě a ve světě, což může mít za důsledek omezení výroby a následné rušení tisícovek pracovních míst v tomto odvětví. Hutě proto nedávno požádaly stát o pomoc. Ten jim nyní vyšel vstříc. Ministerstvo životního prostředí vyčlenilo z evropských peněz v Operačním programu Životní prostředí čtyři miliardy korun na zlepšení ovzduší na Ostravsku. Podle zástupců Státního fondu životního prostředí je mají také velkou šanci získat velké průmyslové podniky na severu Moravy a ve Slezsku.

Třinecké železárny mají nyní například připravené tři projekty za 2,2 miliardy. Operační program Životní prostředí chtějí požádat o padesátiprocentní dotaci, tedy 1,1 miliardy korun, neboť v současné situaci by si tak velkou investici nemohly bez podpory dovolit.

Prezident Odvětvového svazu Hutnictví železa a generální ředitel Třineckých železáren Jiří Cienciala řekl tisku, že přísnější ekologické normy jsou také jednou z příčin, proč globální výrobci dávají přednost investicím do ocelářství v regionech mimo Evropu.

Plánované stamilionové dotace z evropských peněz mají pomoci konkurenceschopnosti velkých hutních podniků

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *