Ecobat postaví v Arizoně nový závod na recyklaci baterií

Světový lídr v oblasti recyklace baterií staví svůj třetí závod na recyklaci lithium-iontových baterií, který je zároveň prvním v Severní Americe. Nový závod v arizonském Casa Grande bude zpočátku produkovat odhadem 10 000 tun recyklovaného materiálu ročně. Pro uspokojení rostoucí potřeby recyklace lithium-iontových baterií má být kapacita časem rozšířena.

"Tento závod, stejně jako naše závody na recyklaci lithium-iontových baterií v Německu a ve Velké Británii, představuje významný milník ve strategii společnosti Ecobat, jejímž cílem je rozvinout naši činnost na poli recyklace lithium-iontových baterií do podobného rozsahu, v jakém probíhá naše celosvětově uznávaná činnost v oblasti recyklace olověných baterií," řekl generální ředitel společnosti Ecobat Marcus Randolph.

Zařízení Ecobat Casa Grande bude znovu zhodnocovat lithium-iontové baterie po skončení životnosti prostřednictvím diagnostiky, třídění, drcení a separace materiálu, čímž vznikne koncentrovaná černá hmota obsahující cenné suroviny z lithium-iontových baterií. Bude se nacházet přibližně jeden kilometr od stávajícího závodu společnosti Ecobat Resources Arizona, který již 15 let využívá nejmodernější technologie a vysoce kvalifikovanou pracovní sílu k výrobě anod. Zahájení provozu se očekává ve třetím čtvrtletí tohoto roku.

"S příchodem dalšího světového inovátora v oblasti baterií se Arizona stala ústředním centrem technologií pro skladování energie a recyklaci," uvedla Sandra Watsonová, prezidentka a generální ředitelka obchodní organizace Arizona Commerce Authority. "Nejmodernější zařízení Ecobat Casa Grande posílí zastoupení Arizony v udržitelném hospodářství a zároveň rozšíří náš bateriový průmysl a vytvoří kvalifikovaná pracovní místa."

Společnost Ecobat je držitelem významných certifikátů Mezinárodní organizace pro normalizaci (ISO) v oblasti životního prostředí, bezpečnosti a ochrany zdraví, kvality a systémů hospodaření s energií. Expanze společnosti na severoamerický trh je důkazem jejího závazku poskytovat udržitelná řešení pro recyklaci moderních akumulátorových technologií po skončení jejich životnosti.

"Často dostávám otázku, co budeme dělat, až zcela přejdeme na elektromobily a budeme se muset vypořádat se starými bateriemi. Tento nový závod na recyklaci lithium-iontových baterií je skvělým příkladem přesně toho, co potřebujeme: úspěšnou společnost, která v naší komunitě rozvíjí udržitelné podnikání. Vítáme druhou složku jejich provozu ve městě Casa Grande a chválíme jejich snahu využívat ve svém odvětví udržitelné postupy a zároveň nabídnout pracovní místa obyvatelům, kteří hledají možnosti práce blíže k domovu," řekl starosta města Casa Grande Craig McFarland.*

-zr-

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down