Autor
Kategorie:
Praxe

Druhý život WEEE

Originální šperky a doplňky z kolekce Trash Made se vyrábí ze součástek vyřazených elektrozařízení. Starým nepotřebným věcem tak vdechují nový život.

Tyto osobité náhrdelníky, náramky či brože již procestovaly pěknou řádku designových výstav u nás i v zahraničí. A obdržely i několik nominací na prestižní Ceny Czech Grand Design.

Netypické brože z desek plošných spojů, prsteny zdobené tlačítky ze starých telefonních budek nebo náušnice z počítačových chladičů, manžetové knoflíčky, kapesní nože nebo různé tvary otvíráků na lahve – to jsou šperky Trash Made. Poprvé se představily v roce 2009 na Designbloku a od té doby se již kolekce rozrostla na více než sto originálních kousků. Nápadité designérky Anna Kozová, Linda Čihařová a Jana Chaklosh ji každoročně doplňují o nové zajímavé kreace. V roce 2012 se kolekce navíc rozrostla o nekonvenční bytové doplňky v podobě svítících objektů a misek.


Trash Made se představují i v zahraničí – v červnu například v ekologickém vzdělávacím centru v Mnichově. V září se kolekce objeví v Rotterdamu, kde budeme vystavovat v prostorách Českého centra. Začátek října bude už tradičně patřit českému Designbloku, kde chtějí tvůrci představit třeba novinky vytvořené z fólií LCD monitorů.

Zájemci si je mohou pořídit v kamenných obchůdcích s designem a módou v Praze, Brně, Jihlavě, Zlíně či Teplicích, nebo on-line na stránkách trashmade.cz.

 

O PROJEKTU TRASH MADE

Projekt zaštiťuje společnost REMA Systém, která se zabývá sběrem a recyklací vysloužilých elektrozařízení. Na projektu se podílí skupina umělců v čele s designérkami Annou Kozovou, Janou Chaklosh a Lindou Čihařovou. A výrobu pomáhají realizovat klienti několika chráněných dílen, kteří mají díky Trash Made možnost uplatnit a rozvinout svou zručnost.

Náramek Boarded autorky Jany Krovové, vyrobený z desky tištěných spojů.

Brože nazvané Freezz, které vytvořila Linda Čihařová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *