Druhá etapa v Bystřici

Městská skládka v Bystřici u Benešova je již dva roky mimo provoz kvůli vyčerpané kapacitě. Město by ji však chtělo znovu začít využívat, a proto uvažuje o jejím rozšíření o druhou etapu. Po rozšíření by měla skládka vydržet přibližně deset až patnáct let, podle budoucí produkce odpadu ve městě....

Městská skládka v Bystřici u Benešova je již dva roky mimo provoz kvůli vyčerpané kapacitě. Město by ji však chtělo znovu začít využívat, a proto uvažuje o jejím rozšíření o druhou etapu. Po rozšíření by měla skládka vydržet přibližně deset až patnáct let, podle budoucí produkce odpadu ve městě.

Rekultivace I. etapy přijde Bystřici na šest milionů korun, výstavba II. etapy pak na další čtyři. Pro rekultivaci první etapy i pro výstavbu druhé etapy skládky již město získalo integrované povolení. Od roku 1993 do roku 2009 Bystřice uložila na svou vlastní skládku 25 tisíc tun komunálního odpadu. Od začátku roku 2009 začaly Technické služby vozit odpad na skládku do Přibyšic. Za dva roky tak Bystřice zaplatila za uložení odpadů navíc 1,5 milionu korun.

Svoz odpadů do skládku mimo město se v Bystřici prodražuje

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *