Dotace pro lepší nakládání s odpady

V rámci 11. výzvy Operačního programu Životní prostředí získalo 199 projektů celkovou dotaci přes tři miliardy korun. Na projekty zaměřené na zkvalitnění nakládání s odpady a odstranění starých ekologických zátěží tak byly vyčerpány všechny prostředky, alokované pro tento účel. Na počátu bylo...

V rámci 11. výzvy Operačního programu Životní prostředí získalo 199 projektů celkovou dotaci přes tři miliardy korun. Na projekty zaměřené na zkvalitnění nakládání s odpady a odstranění starých ekologických zátěží tak byly vyčerpány všechny prostředky, alokované pro tento účel. Na počátu bylo přijato 618 žádostí, z nichž však 419 na podporu z různých důvodů nedosáhlo.

Maximální bodové hodnocení získalo více projektů než dosud. Podle hodnotitelů mělo velmi mnoho projektů kvalitně zpracovanou projektovou dokumentaci i vyvážené měrné finanční náklady. „Potřebujeme sběrné dvory, komplexní nakládání s odpady, odklonění biologického odpadu z komunálního odpadu, integrované systémy nakládání s odpady nebo zpětný odběr výrobků,“ uvedla náměstkyně ministra životního prostředí a předsedkyně řídícího výboru Ruth Bízková. Podrobný přehled podpořených projektů je na www.opzp.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *