Dostavba pražské ÚČOV má vítěze

Komise k veřejné zakázce "Celková přestavba a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV) Praha na Císařském ostrově, etapa 001 - Nová vodní linka" doporučila jako vítěze Sdružení ÚČOV Praha, které nabídlo nejnižší cenu - 6,22 miliardy korun bez DPH. Sdružení firem Strabag a Hídépítö...

Komise k veřejné zakázce „Celková přestavba a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV) Praha na Císařském ostrově, etapa 001 – Nová vodní linka“ doporučila jako vítěze Sdružení ÚČOV Praha, které nabídlo nejnižší cenu – 6,22 miliardy korun bez DPH. Sdružení firem Strabag a Hídépítö nabídlo cenu 6,45 miliardy korun bez daně a akciová společnost OHL ŽS 6,75 miliardy korun bez DPH. Konečné rozhodnutí o vítězi je na Radě hl. m. Prahy.


První etapa, během které bude postavena vedle stávající čistírny na pražském Císařském ostrově nová vodní linka s příslušenstvím, bude podle dosavadních odhadů stát 8,15 miliardy korun. Následovat bude regenerace staré čistírny s náklady cca 2,89 miliardy korun, včetně úpravy stávajícího kalového hospodářství, a výhledově také kalová koncovka.

Bohuslav Svoboda a manažer provozu PVK Luděk Pospěch na čističce odpadních vod Bubeneč.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *