Doosan Škoda Power vyrobí turbínu pro polskou spalovnu odpadu v Olštýně

Plzeňský Doosan Škoda Power dodá turbosoustrojí o výkonu 12 MW s kompletním příslušenstvím pro chystanou spalovnu komunálního odpadu polském Olštýně, hlavním městě Varmijsko-mazurského vojvodství. Zařízení pro energetické využívání odpadu, jehož stavbu podpoří EU, má být zprovozněno závěrem roku 2023, řekl Ondřej Činčura, mediální zástupce plzeňského Doosanu, jehož turbíny pracují téměř ve všech zemích světa. Hodnotu zakázky neuvedl.

"Nová spalovna bude schopna zpracovat ročně až 110 000 tun komunálního odpadu obyvatel olštýnského regionu. Zajistí zhruba 30 procent potřeby tepla v severopolském městě zhruba se 180 000 obyvateli a nahradí zastaralé uhelné zdroje. V regionu se navíc zmenší prostor vyhrazený pro skládky komunálních odpadů a sníží se emise CO2," řekl Činčura.

Koncovým zákazníkem je společnost Dobra Energia dla Olsztyna (Dobrá energie pro Olštýn). Plzeňský výrobce parních turbín bude v tomto PPP projektu partnerství veřejného a soukromého sektoru spolupracovat s dalšími členy jihokorejského konsorcia Doosan. EPC partnerem, tedy dodavatelem investičních celků, který zajišťuje projekt, dodávku i výstavbu, je spolu s Doosan Heavy Industries & Construction ještě Doosan Lentjes, výrobce energetických technologií pro tepelné zpracování odpadu a výrobu energie.

"Soustrojí je jedinečné tím, že má radiální výstup s odběry, zatímco obdobné typy turbín v minulosti měly axiální výstup. Celkový výkon soustrojí bude zhruba 12 MW,“ říká manažer projektu Tomáš Winkler.

Plzeňské energetické strojírny ze skupiny Doosan Group mají více než stoletou tradici výroby parních turbín. Produkují a dodávají zařízení s výkonem tři až 1200 megawattů. Využívají je paroplynové, uhelné, jaderné, kogenerační a solární elektrárny i spalovny biomasy. Podnik téměř s desetinovým podílem na světovém trhu parních turbín má roční tržby mezi šesti až osmi miliardami korun.*

-čtk-

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down