03.12.2020 | 10:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Doosan Škoda Power vyrobí turbínu pro britskou spalovnu odpadu

Plzeňský Doosan Škoda Power dodá turbosoustrojí o výkonu 76,9 MW pro chystanou spalovnu komunálního odpadu v obci Lostock Gralam nedaleko Manchesteru. Zařízení má být zprovozněno závěrem roku 2023, řekl Ondřej Činčura, mediální zástupce plzeňského Doosanu, jehož turbíny pracují téměř ve všech zemích světa. Hodnotu zakázky neuvedl.

"Doosan Škoda Power uzavřela kontrakt s francouzskou EPC společností CNIM (dodavatel investičních celků, který zajišťuje projekt, dodávku i výstavbu), pro niž na klíč dodá parní turbínu a generátor," uvedl.

Plzeňským strojírnám se v posledních letech daří uskutečňovat zakázky v segmentu spalování odpadů a biomasy, a to jak ve Velké Británii, také v Irsku, Španělsku a Turecku.

"Spojené království je pro nás velmi úspěšné teritorium, naše turbíny tu mají dobré jméno díky úspěšným realizacím v posledních letech," uvedl obchodní manažer Tomáš Bayer. Inženýři Doosanu zajistí kompletní montáž, testování a uvedení do ostrého provozu.

Spalovna Lostock bude vyrábět energii z odpadu, který by jinak skončil na skládce. Produkovaná elektřina pro britskou distribuční síť pokryje spotřebu až 125 000 domácností.

Plzeňský podnik, součást jihokorejské skupiny Doosan Group, má více než stoletou tradici výroby parních turbín. Produkuje a dodává turbíny s výkonem tři až 1200 megawattů. Využívají je paroplynové, uhelné, jaderné, kogenerační a solární elektrárny i spalovny biomasy. Firma s téměř desetinovým podílem na světovém trhu parních turbín má roční tržby mezi šesti až osmi miliardami korun.

(ČTK)*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down