Dobré výsledky Jelínek-Trading

Rekordní výsledky zaznamenala společnost Jelínek-Trading ve Zlíně, která v roce 2011 vyrobila 10 472 tun plastových regranulátů a kompaundů pro plastikářský průmysl. Jak uvedl ředitel společnosti Otto Jelínek, je to o jeden tisíc tun více než v roce 2005, kdy firma zaznamenala největší objem...

Rekordní výsledky zaznamenala společnost Jelínek-Trading ve Zlíně, která v roce 2011 vyrobila 10 472 tun plastových regranulátů a kompaundů pro plastikářský průmysl. Jak uvedl ředitel společnosti Otto Jelínek, je to o jeden tisíc tun více než v roce 2005, kdy firma zaznamenala největší objem produkce za období své dvacetileté existence. Podle předběžných výsledků společnost za rok 2011 dosáhla zisku ve výši téměř sedm miliónů korun.


Část recyklovaného plastového odpadu firma Jelínek-Trading přitom sama dále využívá při výrobě šesti typů kompostérů a kompostovacích sil o objemu od 270 do 900 litrů v závodě ve Vrbně pod Pradědem. V loňském roce vyexpedovali tuzemským i zahraničním odběratelům celkem 30 047 kompostérů a sil, což je nárůst o 28,5 procenta ve srovnání s rokem 2010.

Ve Vrbně nyní připravují výrobu nového typu kompostéru, který by měl být ještě větší než dosavadní nádoby a v prodeji by se měl objevit v roce 2013.

Společnost vyrábí šest typů kompostérů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *