Dobíhající OPŽP akceleruje

Maximálně urychlit čerpání finančních prostředků z končícího Operačního programu Životní prostředí se v poslední době snaží ministr Richard Brabec. Ministerstvu životního prostředí a Státnímu fondu životního prostředí ČR tvrdí, že se daří vyřizovat projekty v rekordně krátkých časech a díky tomu se...

Maximálně urychlit čerpání finančních prostředků z končícího Operačního programu Životní prostředí se v poslední době snaží ministr Richard Brabec. Ministerstvu životního prostředí a Státnímu fondu životního prostředí ČR tvrdí, že se daří vyřizovat projekty v rekordně krátkých časech a díky tomu se podaří zachránit v dobíhajícím programovém období OPŽP do konce roku 2015 celkem 17 mld. Kč.

„Když jsem nastoupil do funkce, nacházel se Operační program ŽP v žalostném stavu. České republice v tomto programu hrozila kvůli nedostatečnému čerpání v předchozích letech ztráta 22 mld. Kč. Z této původně hrozící situace se podaří do konce příštího roku zachránit 17 mld. Kč,“ uvedl ministr Brabec.

„V současné době garantujeme všem žadatelům vydání rozhodnutí o poskytnutí dotace ve lhůtách od dvou do čtyř týdnů od doložení podkladů, jejichž hlavní součástí musí být doložení uzavřené smlouvy o dílo, a stejně tak garantujeme posouzení a schválení žádostí o platbu v řádech několika dnů,“ citovala tisková zpráva SFŽP ředitele Petra Valdmana.

„Garantujeme posouzení a schválení žádostí o platbu v řádech několika dnů,“ říká ředitel SFŽP Petr Valdman.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *