Data E-PRTR za rok 2010

Evropská komise a Evropská agentura pro životní prostředí uveřejnily aktualizované informace o únicích a přenosech znečišťujících látek z průmyslových provozů. Jsou zahrnuty v Evropském registru úniků a přenosů znečišťujících látek E-PRTR. Registr obsahuje informace o emisích polutantů do vzduchu,...

Evropská komise a Evropská agentura pro životní prostředí uveřejnily aktualizované informace o únicích a přenosech znečišťujících látek z průmyslových provozů. Jsou zahrnuty v Evropském registru úniků a přenosů znečišťujících látek E-PRTR.

Registr obsahuje informace o emisích polutantů do vzduchu, vody a půdy způsobené průmyslovými provozy ve 32 evropských státech a zahrnuje roční záznamy pro 91 látek uvolňovaných z více než 29 870 průmyslových provozů v 65 různých odvětvích. E-PRTR také poskytuje další environmentální statistiky, jako např. množství a typ odpadů převedených mezi jednotlivými provozy a zpracovateli odpadu (tuzemskými i zahraničními), a také mapy vybraných neindustriálních zdrojů emisí. Nová datová sada obsahuje informace za rok 2010 a aktualizuje informace pro některé státy pro předchozí roky 2007-2009. V nadcházejících měsících bude testována kvalita datových výstupů zaslaných jednotlivými státy. Finální datová sada bude zveřejněna v říjnu 2012, poté co jednotlivé státy případné opravy ratifikují.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *