Darujte nám miliony, žádá město skládku

Mohelnice na Šumpersku hledá způsob, jak se zbavit skládky v blízké Líšnici a ušetřit miliony, které by ji stál odkup pozemků a rekultivace. Podnikatele Ladislava Vyplašila, který před lety nelegálně odpady na skládku navážel, proto nyní starostka Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová otevřeným dopisem...

Mohelnice na Šumpersku hledá způsob, jak se zbavit skládky v blízké Líšnici a ušetřit miliony, které by ji stál odkup pozemků a rekultivace. Podnikatele Ladislava Vyplašila, který před lety nelegálně odpady na skládku navážel, proto nyní starostka Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová otevřeným dopisem vyzvala, ať městu pošle dar pět milionů.

„Dovoluji si požádat, abyste jako člověk, který měl z nelegálního ukládání odpadu vysoké zisky, poskytl městu Mohelnice peníze na výkup pozemků, abychom mohli vámi způsobený nelegální stav napravit,“ napsala Hamplová Vyplašilovi. „Skutečně nevím, proč by to mělo platit město, když tam provozoval svůj byznys někdo jiný a inkasoval na náš účet desítky milionů do své kapsy,“ dodala. Vyplašil podle svých slov dopis nechápe – označil ho za politické výkřiky starostky.


Bývalou skládku v sousední Líšnici si pronajala Mohelnice v 90. letech. Jenže Vyplašilova firma místo povolené stavební suti vozila na skládku komunální odpad, na což však bývalé vedení radnice nereagovalo.

Mohelnice čelí hrozbě povinnosti odpad uložit na jiné skládce, což by zřejmě zruinovalo městský rozpočet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *