Dárky za třídění odpadů

V prosinci proběhla v Karviné speciální předvánoční akce na podporu třídění. Lidem, kteří odložili vytříděné odpady do barevných kontejnerů, věnovala speciální recyklační hlídka dárky vyrobené z recyklovaného papíru a plastu - buď speciální nákupní tašku vyrobenou z osmdesáti procent recyklovaných...

V prosinci proběhla v Karviné speciální předvánoční akce na podporu třídění. Lidem, kteří odložili vytříděné odpady do barevných kontejnerů, věnovala speciální recyklační hlídka dárky vyrobené z recyklovaného papíru a plastu – buď speciální nákupní tašku vyrobenou z osmdesáti procent recyklovaných PET lahví, nebo zajímavou propisku vyrobenou z recyklovaného papíru. Lidé se navíc mohli po vyplnění slosovatelného kupónu zařadit do soutěže o dárky – hlavní cenou byl značkový tablet Samsung.

„Občané Karviné se rok od roku v třídění odpadu lepší. Proto jim chceme touto akcí přiblížit, proč je to smysluplné a co lze z tříděného odpadu vyrobit,“ upřesnil náměstek primátora Ing. Lukáš Raszyk. Mezi lety 2012 a 2013 obyvatelé Karviné vytřídili přes tisíc sto tun plastů, papíru a skla a zlepšili se tak v třídění odpadu meziročně o 17 %.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *