Další systém pro fotovoltaiku

Těsně před koncem června, a tedy těsně před termínem, získal licenci nový kolektivní systém PV Recovery, s. r. o., zaměřený na ekologickou likvidaci solárních panelů. Majitelé solárních elektráren museli uzavřít smlouvu s některým kolektivním systémem do konce června. Systém založili provozovatelé...

Těsně před koncem června, a tedy těsně před termínem, získal licenci nový kolektivní systém PV Recovery, s. r. o., zaměřený na ekologickou likvidaci solárních panelů. Majitelé solárních elektráren museli uzavřít smlouvu s některým kolektivním systémem do konce června.

Systém založili provozovatelé fotovoltaických elektráren, obchodník s elektřinou Amper Market, a. s., a dodavatel FVE, MICRONIX, s. r. o. Systém spolupracuje se zpracovatelem elektroodpadu, společností SITA CZ, a. s. Systém byl podle jeho tiskové zprávy založen s jedinou motivací: minimalizovat dopady příslušné legislativy na provozovatele FVE a dodavatele FVE, provozovat kolektivní systém s minimálními náklady a po likvidaci solárních panelů vrátit maximum prostředků nazpět plátcům recyklačního poplatku, tj. s cílem ochránit finanční prostředky vlastní, zákazníků a partnerů.


Další kolektivní systém pro fotovoltaiku zřídili sami provozovatelé FV elektráren.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *