01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Další ročník Ceny Business Leaders Forum

Business Leaders Forum vyhlašuje již 19. ročník soutěže Cena zdraví a bezpečného životního prostředí pro soutěžní projekty dokončené v roce 2009. K účasti vybízí všechny, kdo pozitivně ovlivňují životní prostředí ve svém okolí: podniky, místní komunity, zastupitelstva, školy, nevládní a další...

Business Leaders Forum vyhlašuje již 19. ročník soutěže Cena zdraví a bezpečného životního prostředí pro soutěžní projekty dokončené v roce 2009. K účasti vybízí všechny, kdo pozitivně ovlivňují životní prostředí ve svém okolí: podniky, místní komunity, zastupitelstva, školy, nevládní a další organizace. Záštitu nad soutěží drží Ministerstvo životního prostředí ČR.

Vítězem soutěže se stane subjekt, který dosáhl nejlepší měřitelný výsledek ve zlepšení životního prostředí, bezpečnosti práce, zdraví zaměstnanců nebo obyvatel. Získá uznání a publicitu jako organizace, pro niž je ochrana životního prostředí a udržitelný rozvoj důležitou prioritou. Za devatenáct let existence soutěže počet přihlášených projektů každoročně stoupá, a blíží se k šesti stům. V minulosti byl kladen důraz především na konkrétní ekologické přínosy: snižování odpadů, recyklaci, náhrady škodlivých materiálů šetrnějšími atd. V posledních letech, kdy se intenzivně rozvíjí koncept společenské odpovědnosti firem, se v soutěži kladně hodnotí i zvýšení bezpečnosti práce, péče o zdraví zaměstnanců a obyvatelstva a hlavně změny v myšlení a přístupů lidí, kteří každý den ovlivňují okolní realitu.

Loňským vítězem se stal Obecní úřad Kněžice za projekt "ESO Kněžice". Hlavním cílem projektu bylo najít racionální míru návratu logiky energetické soběstačnosti a zdravého životního prostředí malé české vesnice.

Lonských vítězem ceny BLF byla obec Kněžice

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down