Další logistické centrum pro odpady

Za poslední rok představila společnost SITA CZ návštěvníkům logistická centra v Brně, Olomouci, slovenských Žiranoch a spalovnu průmyslových odpadů ve Zlíně. Nyní přicházejí na řadu další dvě logistická centra: v Praze-Hostivaři a Plzni. "Areálem provádíme jak návštěvníky z řad odborné veřejnosti,...

Za poslední rok představila společnost SITA CZ návštěvníkům logistická centra v Brně, Olomouci, slovenských Žiranoch a spalovnu průmyslových odpadů ve Zlíně. Nyní přicházejí na řadu další dvě logistická centra: v Praze-Hostivaři a Plzni.

„Areálem provádíme jak návštěvníky z řad odborné veřejnosti, tak také školní exkurze. Odborný výklad přizpůsobujeme věku dětí a studentů. Ve výsledku jsou všichni stejně překvapeni, kolik odpadu se dá materiálově využít,“ říká Kateřina Kodadová, manažerka komunikace SITA CZ.


V areálu logistického centra probíhá třídění, lisování a další zpracování využitelných složek odpadu, jako je papír, PET lahve nebo polystyren. Dále zde pracovníci provádí demontáž elektrozařízení a chladicích zařízení, nalezli zde dokonce způsob jak zpracovat a materiálově využít olejové filtry, které se v minulosti bez užitku likvidovaly. Nebezpečné složky odpadu jsou zde dotříděny a připraveny na přepravu a odstranění. Ročně projde logistickým centrem SITA CZ v Praze více než 8 tisíc tun odpadu, přičemž většina je využita jako druhotná surovina.

Akce jsou určeny především odborné veřejnosti a zákazníkům společnosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *